Tu jest góra strony

charytatywnie ♂


C

Caritas Polska - To ogólnopolska, ale także działająca bardziej globalnie organizacja charytatywna, raczej znana szerokiej rzeszy Polaków. Wspiera ona dzieci i młodzież, rodzinę, zagrożonych wykluczeniem, migrantów i uchodźców oraz świadczy pomoc żywnościową. Aby pomagać, można zostać wolontariuszem Caritasu lub przekazać indywidualny dar serca. Organizacja jest blisko powiązana z Kościołem Katolickim w Polsce, a jego zarząd składa się właśnie z księży. Została utworzona na Konferencji Episkopatu Polski. Tradycje Caritasu sięgają sprzed lat 50-tych ubiegłego wieku, czyli jest to organizacja dobroczynna z długą i dobrą historią działania na rzecz osób potrzebujących. Więcej niezbędnych informacji na stronie internetowej, zapraszam :)


O

Okruszek - Okruszek jest chyba dosyć mało znaną akcją charytatywną. Wielu z moich znajomych o niej wcześniej nie słyszało. Mimo wszystko na pewno akurat nas, zwykłych internautów, nic nie kosztuje, aby kliknąć raz dziennie w ikonkę okruszka na stronie głównej serwisu. Po zsumowaniu daje to z pewnością znaczącą już sumę ... Okruszek wspiera osoby bezdomne i potrzebujące w Polsce. Jest zarejestrowany w KRS jako organizacja dobroczynna. Mottem wymienionej organizacji są słowa Świętego Brata Alberta Chmielowskiego: „Głodnemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież. Jak nie można dużo – to mało.” Weźmy sobie do serca te ważne słowa i postępujmy w życiu wedle nich. Każde dobro wyświadczne naszemu bliźniemu wróci do nas zwielokrotnione, często w najmniej oczekiwanym momencie ...


P

Pajacyk - Akcja "Pajacyk" funduje niedożywionym dzieciom bezpłatne, finansowane przez sponsorów ciepłe obiady w szkolnych stołówkach. Warto wejść na niniejszą stronę i wesprzeć chociażby jednym kliknięciem (niestety liczone jest tylko jedno na osobę w ciągu doby). Dostępny jest również sklepik charytatywny organizacji PAH (Polska Akcja Humanitarna), organizatora wielu przedsięwzięć dobroczynnych, między innymi wymienionego "Pajacyka". Możemy więc zaangażować się szerzej i wpłacić na przykład darowiznę na cele charytatywne zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jeśli zaś mamy ograniczone fundusze, wówczas wystarczy nasze symboliczne kliknięcie, za które płacą sponsorzy akcji. Gorąco polecam !


to jest odnośnik, który przeniesie Cię na górę strony


Toplista.NETTRA.pl   Katalog stron - dodaj darmowy wpis teraz!   Top.NETTRA.pl - Toplista Stron