Tu jest góra strony

film ♂


E

EUscreen - Dorobek filmowy krajów członkowskich Unii Europejskiej, zaprezentowany na stronie, głównie telewizyjny. Witryna jest wprawdzie po angielsku, ale mimo wszystko wyróżnia się użytecznością oraz interesującym przekazem. Wystarczy znać podstawy angielskiego. Można obejrzeć dokumenty o modzie, historii europejskiej, kulturze i tradycjach, o sporcie i muzyce. Warto odkrywać naszą kontynentalną różnorodność, ponieważ taka wiedza czyni nas bardziej tolerancyjnymi i obytymi. Nie wspominając rzecz jasna, iż jest to ciekawy materiał, pobudzający chęć poznania świata oraz jego złożoności. Zapraszam :)


F

FilmPolski.pl - Obszerna i kompletna baza danych na temat filmu polskiego. W dziale "Filmoteka" możemy za darmo i najzupełniej legalnie obejrzeć polskie produkcje ze Szkoły Filmowej. Owych etiud jest blisko 150 ! Odnajdziemy tutaj dzieła audiowizualne takich znanych twórców, jak Roman Polański, Agnieszka Osiecka, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi czy Filip Bajon. Zawatość "Filmoteki" ciągle ulega powiększeniu o nowe filmy. Ciekawostką jest "Kalendarium", czyli daty urodzin i śmierci rozmaitych postaci powiązanych z polskim kinem, daty premier oraz pozostałe wydarzenia. Gratka dla miłośników naszych rodzimych filmów !


L

Legalna Kultura - Naprawdę pokaźny zbiorek całkowicie legalnych witryn, proponujących nam filmy do obejrzenia, ewentualnie do kupienia. Znajdziemy wśród nich takie perełki, jak strona rosyjskiej wytwórni filmowej Mosfilm - znana raczej tym starszym kinomanom, czy również darmowy, europejski, typowo dokumentalny kanał ARTE. Te perełki dają nam przedsmak naprawdę dobrej jakości kina polskiego i zagranicznego, a ich legalne podziwianie lub zakup są oczywiście także nie bez znaczenia. Wiele serwisów dostępnych jest w polskojęzycznej wersji, filmy zaś posiadają nierzadko polskie napisy. Polecam gorąco odwiedziny na stronie.


N

Ninateka - Serwis zawierający materiały nieco odbiegające tematyką od popularnej kultury masowej, proponujący bardziej niszowe treści, jak mniej znane filmy, spektakle teatralne, opery, sztukę współczesną, performance oraz inne podobne. Ja zwróciłam swoją uwagę na filmy, wśród których sporo jest dokumentu, są wywiady, rozmowy, animacje, etiudy, programy edukacyjne, spoty czy nawet bajki. Ogólnie rzecz biorąc wśród darmowych filmów (bo są i płatne) odnajdziemy aż 887 produkcji - na chwilę obecną. Rok produkcji to nawet 1927, aż do współczesności. Zaciekawieni Internauci na pewno odnajdą się na witrynie, bo materiału jest co nie miara :) Zapraszam :)


P

Platige Shorts - Niewielka witryna, proponująca Internautom do obejrzenia filmy krótkometrażowe rozmaitego pochodzenia. Jest ich wprawdzie tylko 11, ale mamy za to okazję zapoznać się z dziełami znanymi i popularnymi w świecie krótkiej animacji, jak chociażby z "Katedrą" Tomka Bagińskiego lub "Sztuką spadania" tegoż autora. Warto odwiedzić stronę, jeśli tylko lubimy kino krótkometrażowe. Ponadto dostępne na niej filmy po prostu wypada znać, a ich twórcy nierzadko spędzili długie godziny, pracując nad formą oraz przekazywaną treścią. Polecam :)


V

Vod.pl - Strona wybitnie filmowa i serialowa. Obejrzymy tam ciekawy film, również za darmo, albo z uwagą będziemy śledzić ulubiony serial. Możemy też załapać się na ... bajki, czy też programy dokumentalne. Witrynie patronuje serwis Onet.pl oraz program "Oglądaj legalne". To bardzo ważne, ponieważ wiele stron w sieci proponuje nam nielegalny materiał, gdzie osoba przesyłająca go na serwer nie posiada do takiego powiedzmy filmu praw autorskich. Warto więc wspierać legalną kulturę, wybierając serwis Vod.pl.


to jest odnośnik, który przeniesie Cię na górę strony


Toplista.NETTRA.pl   Katalog stron - dodaj darmowy wpis teraz!   Top.NETTRA.pl - Toplista Stron