Tu jest góra strony

muzyka ♀


E

Ektoplazm - Serwis anglojęzyczny, poświęcony w całości muzyce z gatunku psychodelic trance (psytrance), techno, ambient, downtempo oraz pozostałym pokrewnym. Witryna niezwykle klimatyczna i nastrojowa, na pierwszy rzut oka kojarzy się z czymś niebanalnym. Wyróżna się logo mające w tle ... fraktale. Na stronie można pobrać całe albumy z wymienionych gatunków, dostępne w trzech formatach: mp3, flac i wav. Muzyka udostępniona na stronie oparta jest o licencję Creative Commons, do użytku niekomercyjnego. To bardzo ciekawy i oryginalny tzw. download z tych legalnych. Rekomenduję !


F

Free Music Archive - Witryna dostępna w języku angielskim, będąca swoistym, wartościowym archiwum muzyki darmowej i legalnej, do pobrania na komputer albo inny, kompatybilny sprzęt. Znajdziemy na niej ciekawe, aczkolwiek chyba mało znane utwory i twórców muzycznych. Bardzo pomaga podział na kategorie: blues, classical, country, electronic, experimental, folk, hip-hop, instrumental, international, jazz, novelty, old-time/historic, pop, rock, soul-RnB oraz spoken. Strona jest połączeniem bloga o muzyce z platformą do pobierania plików mp3. Myślę, że miłośnicy niebanalnych dźwięków odnajdą się na witrynie. Polecam !


J

Jamendo - Serwis muzyczny, skupiający mało znanych twórców, którzy dopiero pragną się wybić, zaistnieć w świecie muzyki. Oferują oni za pośrednictwem platformy Jamendo swoją twórczość - albumy lub pojedyncze utwory - do pobrania ... za darmo. Opcją jest dobrowolny datek na ich rzecz. To moim zdaniem całkiem ciekawy pomysł na zdobycie popularności wśród fanów muzyki określonego gatunku. Dostępne są także tak zwane streamingowe radia internetowe, emitujące muzykę tylko jednego gatunku (na przykład jedynie sam pop, rock czy też muzykę elektroniczną). Wybór należy do nas.


M

Musopen - Strona anglojęzyczna z bogatą i szeroką ofertą plików muzycznych do pobrania na licencji Public Domain. Dostępni są niemal wszyscy znani kompozytorzy dawnych i tych nieco bliższych wieków, jak przykładowo Bach, Beethoven, Haydn, Rossini, Verdi, Vivaldi czy Wagner. W serwisie znajdziemy więc nagrania, podręczniki oraz nuty. Musopen jest organizacją non-profit, upowszechniającą muzykę oraz czyniącą dostęp do niej łatwiejszym, i co ważne darmowym. Osoby lubiące słuchać radia internetowego też znajdą coś dla siebie, bowiem można w Musopen słuchać muzyki klasycznej praktycznie non stop, online. Moim zdaniem witryna warta jest uwagi, szczególnie jeśli gustujemy w muzyce poważnej.


R

Radio.nadaje.com - To bardzo bogaty wybór rozmaitych, radiowych stacji internetowych. Wiele popularnych z eteru rozgłośni (jak Program Pierwszy Polskiego Radia) nadaje także w internecie, aby zyskać dodatkowych odbiorców. Poza tym mnóstwo młodych ludzi (ale nie tylko) słucha przez internet muzyki i radia. To miła alternatywa na spędzenie czasu w internecie. Na stronie dostępne są zarówno polskie, jak i zagraniczne rozgłośnie. Warto spędzić trochę czasu na stronie Radio.nadaje.com, ponieważ każdy, kto lubi słuchać dobrej muzyki, powinien ją odwiedzić i przeszukać rozległe zasoby. Zachęcam do odwiedzin witryny.


S

Spotify - Witryna muzyczna, oferująca pełne albumy oraz konkretne piosenki do posłuchania online. Dostępne są również specyficzne kanały radiowe, wyszukiwarka oraz playlisty, tworzone przez serwis lub samych użytkowników. Po zalogowaniu się można korzystać ze Spotify za darmo przez nieograniczony czas lub wykupić wersję premium. Ja osobiście wolę wersję bezpłatną. Jest ona w pełni funkcjonalna. Myślę też, że serwis jest ciekawą alternatywą dla osób chcących za darmo i legalnie posłuchać najnowszej muzyki, jak też i tej nieco starszej. Zanim kupimy w sklepie płytę, można przesłuchać ją na Spotify !


to jest odnośnik, który przeniesie Cię na górę strony


Toplista.NETTRA.pl   Katalog stron - dodaj darmowy wpis teraz!   Top.NETTRA.pl - Toplista Stron